Dátum: 2024 március 29. (péntek) | Auguszta

UTE-FEHÉRVÁRI TITÁNOK 3:1

Otthon tartottuk a 3 pontot, így harcban maradt a csapat a gyergyóiakkal az alsóház első helyéért.

A hazaiaknál Duschek Dávid, a vendégeknél Szeles Martin védett. A meccset az UTE kezdte jobban, fölénye góllal is párosult: a 6. percben nem tudtak felszabadítani a Titánok, ezt Devin DiDiomete büntette. A nyitó harmad közepén kettős emberelőnybe kerültek a vendégek, ám sem a 20 másodperces dupla fórt, sem a szimpla lehetőségeket nem használták ki. A játékrész folytatásában az újpestiek is játszhattak 5 a 4 ellen, de a legnagyobb lehetőség a székesfehérváriak előtt adódott a kiegészülést követően. Az első felvonás Vincze Gergő szólójával és Odnoga Mátyás kiállításával ért véget. A második húsz perc áthúzódó Titánok-előnnyel indult, de idő előtt véget ért Kiss Roland büntetése miatt. A vendégek hiába küzdöttek az egyenlítésért, az egyik újpesti akció végén az üresen érkező Benk András meglőtte a második lila-fehér gólt. A harmad második felében DiDiomete sportszerűtlen magatartásért pihent két percet, de Kiss Dávid csapata nem tudott szépíteni, a végén pedig Szeles nem adta ki időben a korongot, ezért kisbüntetéssel sújtották. A záró játékrészben az ötödik újpesti kiállítás meghozta a Titánok szépítését, a korongjáratás végén Paul Zion talált be Duscheknek. Ezt követően izgalmasabbá vált a játék, mindkét kapusnak bőven akadt dolga. A végjátékban a Titánok időt kértek, lehozták a kapusukat, mindez arra volt jó, hogy DiDiomete beállítsa a 3-1-es végeredményt - írta a jegkorongblog.hu.